Як працює сонячний колектор взимку

Сонце дарує тепло і є джерелом енергії. Щомиті воно дає Землі 80 тисяч мільярдів кВт — це в кілька тисяч разів більше, ніж всі електростанції світу.

Значить сонячна енергія дає можливість економити. Тільки потрібно правильно нею користуватися. Наприклад, встановлювати спеціальні конструкції, а саме, сонячні водонагрівачі. Правильне електроживлення допоможе заощадити і використовувати енергію розумно.

Переваги сонячних батарей в повній мірі оцінили китайці, саме Китай є світовим лідером зі споживання сонячної енергії. А в США загальна площа встановлених колекторів займає 10 мільйонів квадратних кілометрів. Чому ж в нашій країні цей вид енергії майже не розвивається?

Однак останнім часом тарифи на електроенергію злетіли і в зв’язку з цим інтерес до сонячних колекторів зріс. При чому не тільки в південних регіонах. Навіть в суворому зимовому кліматі можна використовувати сонячні батареї. Це пояснюється особливим будовою колекторів.

На сьогоднішній день існують різні види сонячних колекторів. Однак найбільш зручними, надійними та ефективними для побутових і промислових потреб виступають трубчасті вакуумні пристрої. Циліндрична форма колектора значно збільшує кількість поглинання сонячних променів.

Сонячні нагрівачі цього типу можна використовувати цілий рік для підігріву води, відкритих і закритих басейнів, обігріву приміщень. Ефективність сонячного колектора залишається високою протягом усього року.

Циліндрична форма трубок сприяє потраплянню сонячних променів на поверхню перпендикулярно до осі трубки — це призводить до отримання більшої кількості енергії з одиниці теплоприймаючої поверхні. Трубки з сонячного колектора поглинають розсіяне сонячне світло, коли сонце закрите хмарами. Вакуум забезпечує високу теплоізоляцію, тому сонячні нагрівачі води працюють ефективно при низьких температурах навколишнього середовища. Правильне електроживлення допоможе не тільки зэкономити, але й зберегти экологію.

Оцените статью
Добавить комментарий