Що таке святкові дні

Державні свята, що випадають на суботу чи державне свято, скорочують робочий час на 8 годин. Система поширюється більшість працівників, найнятих за трудовим договором. Дізнатися докладніше про Свято Великодня в Україні можна, перейшовши за посиланням.

У певних ситуаціях (описаних у Трудовому кодексі) допускається робота у неділю та у святкові дні. Крім виняткових обставин (наприклад, необхідності порятунку життя або здоров’я людини), особи, зайняті в системі робіт, що виконуються лише у п’ятницю, суботу, неділю та святкові дні, повинні працювати по неділях. При цьому працівник має право працювати в інший вихідний день протягом 6 днів, що передують або наступні за цією неділею, або до закінчення розрахункового періоду.

Календар незвичайних свят, як випливає з назви, є сукупністю всіх неочевидних, а іноді навіть дивних і абстрактних свят, яких ми не зустрінемо в традиційному календарі. І ми говоримо про справді непопулярні дні, про які ви могли навіть не знати. Якщо вам цікаво, яке свято випадає, наприклад, на ваш день народження, ознайомтеся з нашим списком найцікавіших незвичайних свят за місяцями та дізнайтеся про походження цього своєрідного календаря.

Коли було створено календар незвичайних свят?

За чутками, календар незвичайних свят уперше було розроблено під час Першої світової війни, коли країни Антанти хотіли привернути увагу своїх ворогів. Тому вони склали список абсурдних та безглуздих свят, щоб солдати Осі, поглинені їхнім святкуванням, не були зацікавлені у тому, щоб вступити у бій на фронті. Минали роки, календар дивних свят поповнювався новими святами. Таким чином сьогодні незвичайних свят майже стільки ж, скільки днів у календарі. Цікаво, що в деякі дні року буває навіть два, три і навіть чотири незвичайні «свята».

Незвичайні свята у січні та лютому

Календар незвичайних днів починається із сильного акценту вже на початку року. 1 січня ми відзначаємо Всесвітній день похмілля. Як нескладно здогадатися, ця дата обрана не випадково – адже саме цього дня більшість із нас відчувають на собі наслідки передноворічного веселощів до світанку. 7 січня – День фрика, ініціатором якого виступив відомий професор психології Філіп Зімбардо.

Оцените статью
Добавить комментарий